• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

 5 września w Kinie za Rogiem odbyło się zorganizowane przez Gminną Bibliotekę  w Garbatce- Letnisko Narodowe Czytanie „Lalki”. Publiczność w osobach gimnazjalistów miała okazję wysłuchać fragmentów książki Bolesława Prusa w interpretacji: Ireny Piechocińskiej- radnej gminy, Marianny Krześniak- skarbnika gminy, Teresy Fryszkiewicz-sekretarz gminy, Piotra Szczechuli- radnego gminy, Beaty Maciąg- nauczycielki języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Bogucinie i Agnieszki Rygiel- nauczycielki języka polskiego w Publicznym Gimnazjum w Garbatce-Letnisko.

  Spotkanie poprowadziła kierownik Biblioteki Gminnej Małgorzata Markowska. Czytane przez zaproszonych gości urywki przeplatane były fragmentami serialu telewizyjnego, w którym w rolach głównych wystąpili Małgorzata Braunek i Jerzy Kamas. Na zakończenie dwugodzinnej akcji wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarze „Lalki” z okolicznościową pieczątką. Wierzymy, że dzięki temu spotkaniu przynajmniej część uczniów sięgnie po tę wyjątkową pozycję j klasyki literatury polskiej.

 Agnieszka Rygiel

Wykonanie: Dan-net