• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Aktualności

Ogólnopolska Akcja Wymiany Listów

W dobie Internetu coraz rzadziej porozumiewamy się za pomocą listów czy pocztówek. Aby zwyczaj ten pozostał w naszej tradycji uczniowie klasy 3b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wysyłania pocztówek. Dzieci wymieniły się listami z uczniami ze szkoły podstawowej w Szklarach Górnych.

 

Projekt ten jest ciekawym doświadczeniem, który uczy w praktyczny sposób. Dzieci rozwijały umiejętność pisemnego wypowiadania się oraz poznały zawody pracowników poczty.

Ogłoszenie wyników konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Poznanie kultury kraju, w którym używany jest dany język,  jest nieodzownym elementem podczas nauki języka obcego. W piątek 26 lutego 2021 roku odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przystąpiło do niego 12 uczniów z klas VI-VIII. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą z zakresu języka, kultury, tradycji, historii oraz geografii krajów anglojęzycznych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1. Jakub Zawłocki kl.6c 45/45
2. Malwina Sosnowska kl.7b 44/45
3. Zuzanna Kamińska kl.8b 43/45

Dziękuje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Damian Kęska

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Zapraszamy do obejrzenia dwóch fragmentów uroczystości:

26 lutego 2021 roku był zwykłym dniem dla większości uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce – Letnisku, ale nie dla pierwszoklasistów. Już od rana widać było na korytarzu czerwone czapeczki, kokardy i odświętne stroje. Tego dnia, na przekór epidemii, odbyło się wielokrotnie przekładane ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Z oczywistych względów miało bardzo skromny charakter: nie było zaproszonych gości, rodziców, kolegów ze starszych klas, ale były, jak zawsze przy takich wydarzeniach, prawdziwe emocje. W udekorowanej sali, w obecności pani dyrektor Agnieszki Babańcy i pani wicedyrektor Eweliny Piecyk-Kowalskiej dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze, wysłuchały przywitania odczytanego przez przedstawiciela uczniów klas trzecich. Jak kiedyś rycerze  mieczem, tak teraz dzieci symbolicznym ołówkiem zostały pasowane  na uczniów naszej szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

W domach kibicowali dzieciom rodzice. Nie mogli być z nimi, ale o nich nie zapomnieli. Dzieci zostały obdarowane prezentami. Dostały piękne piłki i drobne upominki.
Wszyscy cieszymy się, że mamy nowych 39 wspaniałych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi.

Życzymy Wam powodzenia w nauce, dziecięcej radości w poznawaniu świata, niezwykłych przygód i cudownych przyjaciół.

Wychowawczynie klas pierwszych
Danuta Matysiak
Anna Karsznia

Akcja „Tusz do paki”

Drodzy uczniowie i rodzice miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do akcji ekologiczno-charytatywnej  „Tusz do paki” . Celem  akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. 

Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych (nie laserowych!!!) i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady zostaną  przekazane  do recyklingu i zakupu karmy dla zwierzaków ze schronisk.  Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek!

WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

Anna Szczypińska

Spotkanie z Policjantami

W ramach realizacji doradztwa zawodowego dnia 25 lutego 2021r. naszą szkołę odwiedzili  Policjanci z Komendy Powiatowej w Kozienicach. Funkcjonariusze  z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili pogadankę o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego korzystania z drogi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli również o  niebezpieczeństwie z jakim wiąże się wchodzenie na lód.

Następnie Policjanci z Zespołu Do Spraw Nieletnich  przybliżyli dzieciom pracę Policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby.  Odpowiedzieli na mnóstwo pytań przygotowanych przez dzieci, min. "Jak wygląda pościg?", "Jak schwytać złodzieja" i "Czy praca policjanta jest trudna?". Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych  gości. Największą jednak atrakcją były samochody policyjne. Najwięcej entuzjazmu wzbudzało włączanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gości element odblaskowy. Uczniowie podziękowali Funkcjonariuszom  za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

Monika Dąbrowska

WYBIERAMY PRZEDSTAWIECIELI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO rok szk. 2020/2021

W dniu 30 września 2020 roku uczniowie PSP w Garbatce Letnisko wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego.
Trudny czas pandemii i obowiązek zachowania reżimu sanitarnego wymógł w tym roku zorganizowanie wyborów w odmienny sposób.
Dwa tygodnie wcześniej kandydaci prezentowali swoje postulaty wyborcze w formie plakatów na tablicy szkolnej. W dniu 30 września uczniowie  i nauczyciele głosowali w swoich salach na przygotowanych kartach wyborczych i wrzucali do przygotowanej skrzynki. Następnie zliczono oddane głosy i na tablicy  ogłoszono wyniki wyborów:
Przewodnicząca SU- Wiktoria Piwońska – kl. VIII A
zastępca- Ewa Sekuła- kl. VIII A
Członkowie:
Natalia Warchoł – kl. VII B
Julia Szewczyk kl. VII C
Filip Matejszczak – kl. VII C
Michał Olejarz – kl. VI B
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

KONKURS MUZEUM WSI RADOMSKIEJ

Tradycyjna palma wielkanocna regionu radomskiego
Dla klas I-VIII

Palma powinna uwzględniać tradycyjne materiały służące do jej wykonywania oraz zwyczajowe techniki zdobnicze. Zgodnie  z tradycją w skład palmy wielkanocnej wchodziły rośliny, które wypuszczały liście bądź zakwitały w okresie przypadającym na Niedzielę Palmową, a także rośliny wiecznie zielone. Materiałem bazowym dla palm wielkanocnych w regionie radomskim były gałązki wierzbowe. Oprócz nich wykorzystywane były: trzcina, rogożyna, kwiaty polne, barwinek, gałązki sosnowe, borówki, gałązki porzeczki lub maliny. Rękojeść palmy owijano paskiem ponacinanej z jednej strony bibuły lub wstążką. Palmę można było udekorować kwiatkami wykonanymi z bibuły.
Długość palm wielkanocnych nie powinna przekraczać jednego metra. Dłuższe palmy nie będą podlegały ocenie!
Każda praca powinna mieć przymocowaną w sposób trwały wizytówkę zawierającą imię i nazwisko autora, klasę, do której uczęszcza oraz nazwę szkoły.
Termin dostarczenia palmy do szkoły:  17 marca 2021 rok.
Karta zgłoszenia do pobrania na stronie szkoły (klasy młodsze u wychowawcy).
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !

Pobierz KARTĘ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

Walentynki 2021 w naszej szkole w klasach 1-3

14-lutego to święto Świętego Walentego. W naszej szkole Mały Samorząd, tradycyjnie jak co roku uruchomił pocztę Walentynkową.

 

Skrzynki pocztowe wypełniły się po brzegi. Dzieci przez cały tydzień wysyłały kartki z życzeniami, wiersze, drobne upominki dla pracowników szkoły, swoich pań, koleżanek i kolegów.

 15-lutego uczniowie klas 1-3 radośnie obchodzili dzień  Świętego Walentego. Listonoszki miały pełne ręce roboty, od rana wręczały Walentynki. Uczniowie uwielbiają takie dni.

Danuta Sembor

Bal karnawałowy dla dzieci klas I-III

W dniach od 08 do 11 lutego 2021r. w naszej szkole odbyły się BALE KARNAWAŁOWE dla uczniów z klas I-III.  W tym roku nietypowo, ponieważ każda klasa bawiła się oddzielnie.

 

Nie przeszkodziło to jednak wspaniałej zabawie. Uczniowie w barwnych przebraniach, z uśmiechem na twarzy, wirowali w rytm skocznej muzyki. Były korowody, kółeczka i tańce indywidualne.  Uwieńczeniem wspaniałej zabawy był poczęstunek,  przygotowany  przez rodziców. To był piękny bal…

Monika Dąbrowska

ZIMOWE PTAKOLICZENIE Z DYSTANSU

29–31 stycznia 2021
Podsumowanie akcji

Uczennice i uczniowie PSP w Garbatce – Letnisko wzięli udział w 17 edycji Zimowego Ptakoliczenia, które – podobnie jak jego brytyjski odpowiednik: Big Garden Birdwatch – odbyło się zawsze w ostatni weekend stycznia.

Obserwacja ptaków przyczyniła się do pogłębienia wiedzy o skrzydlatych przyjaciołach człowieka, zaobserwowaliśmy które z ptaków zimujących w naszym kraju są najczęstszymi gośćmi w naszych karmnikach.

Pierwsze miejsce wśród obserwowanych ptaków zajął wróbel, niegdyś bardzo popularny ptak, obecnie obserwujemy go coraz rzadkiej.

Drugim miejscem może poszczycić się sikora bogatka, ptaszek niewielki, ale jakże pomocny w walce ze szkodnikami roślin.

Na trzecim miejscu znalazł się gil, przybysz z zimniejszych rejonów Europy, który nasz kraj traktuje jak „ciepłe kraje” i przylatuje do nas tylko w zimie. Uczestnicy ptakoliczenia zaobserwowali 225 ptaków z  28 gatunków, w tym również drapieżnych jak krogulec. Widziane były dzięcioły, sójki, sroki, gawrony, kosy, szczygły i inne gatunki, które przylatywały do przydomowych karmników.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji:
Grażyna Kalembkiewicz
Irena Cieloch

Konkurs geologiczny

Uwaga!!! Rusza XXIIm edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia" - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno – Środowiskowym „Nasza Ziemia”. Tegoroczna edycja nawiązuje do Międzynarodowego Roku Jaskiń i Krasu i zachęca uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do podróży w głąb Ziemi oraz odkrywania niezwykłych światów, które kryją się pod naszymi stopami. Hasło konkursu brzmi: Tajemniczy świat jaskiń!

Odbywa się w dwóch kategoriach i dla trzech grup wiekowych:

 • konkurs plastyczny – dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych
 • konkurs wiedzy geologicznej – dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych

Pobierz regulamin i niezbędną do konkursu dokumentację

Pełną informację o konkursie znajdziecie na stronie https://www.pgi.gov.pl/

Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Grażyna Kalembkiewicz, wszystkie zapytania proszę kierować przez Librusa lub teamsy.

Wykonanie: Dan-net