• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Choć aura zupełnie na to nie wskazuje, właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny. 1. września o godzinie 8.00 uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Augustyna Rymarczyka. Następnie udali się na boisko szkolne, gdzie kontynuowano uroczystość. Po odśpiewaniu przez zgromadzonych hymnu państwowego, uczennica klasy II gimnazjum Wiktoria Zawodnik przedstawiła najważniejsze informacje na temat wybuchu II wojny światowej. Z przygotowanych przez nauczyciela historii Rafała Kąckiego wiadomości dowiedzieliśmy się, jakie były przyczyny, przebieg i konsekwencje najtragiczniejszego doświadczenia ludzkosci w XX wieku. Młodzież ze szkoły podstawowej złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą tamte wydarzenia.

Następnie dyrektor Agnieszka Babańca powitała wszystkich zebranych, a uczniom życzyła owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym. Przedstawiła wychowawców klas i nowego nauczyciela języka angielskiego- Damiana Kęskę. Pani Dyrektor podziękowała za dotychczasową współpracę wicedyrektorowi Andrzejowi Baraczowi. Od 1. września stanowisko to piastować będzie Ewelina Piecyk- Kowalska, której pani dyrektor życzyła satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Do podziękowań oraz życzeń dołączyli przedstawiciele organu prowadzącego- wójt gminy Robert Kowalczyk i przewodniczący rady Włodzimierz Mazur.

Na zakończenie uczniowie udali się do sal ze swoimi wychowawcami, którzy zapoznali ich z planem zajęć oraz przypomnieli podstawowe zasady BHP.

Wykonanie: Dan-net