• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Jubileuszowa XV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej odbyła się w Zespole Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko 26 kwietnia 2016 r. Konkurs już po raz kolejny został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Kozienicach oraz Wójta Gminy Garbatka-Letnisko.

Do konkursu przystąpiło tym razem 29 uczniów z 13 placówek oświatowych (12 szkół podstawowych oraz 1 przedszkola) z terenu trzech powiatów: kozienickiego, zwoleńskiego i radomskiego. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie:

Maria Dziedzicka (autorka "Kroniki Garbatki") - przewodnicząca
Stanisława Kowalik (emerytowana nauczycielka języka polskiego)
Małgorzata Markowska (Kierownik Biblioteki Gminnej w Garbatce-Letnisko)
Zbigniew Wdowiak (Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy)
Anna Rutka (nauczycielka języka polskiego w ZSS)

Uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani pod względem artystycznym. W swoich ocenach jury wzięło pod uwagę: zgodność prezentowanego utworu z tematyką konkursu, dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyniki konkursu są następujące:

Kategoria I
I miejsce: Alicja Baryłka (PSP w Baryczy)
II miejsce: Sandra Pachocka (PSP w Grabowie nad Pilicą)
III miejsce: Roksana Wójcik (ZS-P w Starych Słowikach)

Kategoria II
I miejsce: Zofia Bolesławska (ZSS w Garbatce-Letnisko)
II miejsce: Julia Marek (PSP w Suchej)
III miejsce: Aleksandra Kądrowska (PSP w Przydworzycach)
III miejsce: Aleksandra Garczyna (ZSS w Garbatce-Letnisko)

Kategoria III
I miejsce: Dorota Pisarek (PSP w Grabowie nad Pilicą)
II miejsce: Dawid Hernik (PSP w Suchej)
III miejsce: Julia Gołda (PSP w Baryczy)

Nagroda specjalna: Amelia Piwowarska (PSP w Bogucinie)

Nagrody w konkursie ufundował Wójt Gminy Garbatka-Letnisko, zaś Starostwo Powiatowe przekazało dodatkowe upominki dla uczestników. Konkurs prowadziła nauczycielka ZSS pani Renata Maj, a za jego przygotowanie odpowiadały panie: Mariola Nowakowska, Anna Rutka, Katarzyna Krzysztoszek, Renata Strzałkowska-Jędrasek, Monika Rodakowska, Grażyna Kalembkiewicz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zawsze tak licznie przyjeżdżają do naszej szkoły, by zaprezentować swój talent. Szczególne podziękowania kierujemy do szkół i przedszkoli, które zgłaszają się do konkursu co roku, od wielu lat, czasem nawet od początku istnienia konkursu. Zwycięzcom gratulujemy, w wszystkich zdolnych recytatorów zapraszamy do współzawodnictwa już za rok!

Organizatorzy

Wykonanie: Dan-net