• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

6 kwietnia 2016 roku członkowie oraz sympatycy Koła Astronomiczno – Geograficznego Publicznego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko wyruszyli na pieszy rajd po szlakach Puszczy Kozienickiej. Przewodnim celem wiosennej wyprawy było poznanie osobliwości środowiska leśnego na przykładzie dwóch rezerwatów przyrody Brzeźniczka i Źródła Królewskie oraz ukazanie wartości poznawczych i zdrowotnych różnych form ruchu, poprzez uczestnictwo w turystyce i krajoznawstwie. Swoją wędrówkę młodzi podróżnicy rozpoczęli w Pionkach, wtapiając się stopniowo w ponurą jeszcze, wiosenną otchłań. Nie spędzała ona jednak królującego na twarzach uśmiechu, zabawnych żartów oraz wyczuwalnego, beztroskiego zachwytu. Edukacyjna, topograficzna „nutka” opiekuna Koła – Andrzeja Baracza, przerywała niejednokrotnie radosny ton, a przygotowane oraz zaprezentowane przez młodzież referaty, przybliżyły wiedzę z zakresu siedlisk roślinnych, świata zwierzęcego oraz ochrony środowiska. Indagowany wszechstronnie i nieustannie przez młodzież, drugi opiekun wyprawy - Pan Damian Kęska okazał się nie tyko wytrwałym mówcą, ale również doświadczonym traperem, który otrzymał ustny certyfikat do opieki  w kolejnych rajdach i wycieczkach szkolnych. Dodatkową atrakcją pieszego rajdu było uczestnictwo młodzieży w konkursie fotograficznym „Osobliwości Kozienickiego Parku Krajobrazowego”, który  rozstrzygnięty zostanie pod koniec kwietnia. Po przebyciu ok. 18 km grupa rajdowa dotarła do miejscowości Krasa Dąbrowa, gdzie zakończyła swoją wędrówkę.

Kłaniamy się nisko i dziękujemy, współpracującemu z Urzędem Gminy oraz Zespołem Szkół Samorządowych Zakładowi PKS w Kozienicach za umożliwienie transportu młodzieży do Pionek oraz powrotu z Krasnej Dąbrowy do Garbatki – Letnisko.

Wykonanie: Dan-net