• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Znana z programów telewizyjnych sędzia (w stanie spoczynku) Anna Maria Wesołowska odwiedzi 22 lutego Zespół Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisku, gdzie spotka się zarówno z uczniami, jak i z rodzicami.

W spotkaniach wezmą udział uczniowie z terenu całej gminy. Zajęcia z sędziną zaplanowane zostały tak, by były dostosowane do wieku uczestników. Najpierw okazję do rozmowy będą mieli uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, później ich nieco starsi koledzy, następnie gimnazjaliści, a na sam koniec rodzice i wszyscy dorośli, ponieważ to spotkanie (początek o 16:30) będzie otwarte.

- Tematem rozmów będzie odpowiedzialność dzieci i młodzieży za swoje czyny, ich konsekwencje, a także szeroko rozumiana profilaktyka, np. zapobieganie sięganiu młodzieży po środki psychoaktywne - zapowiada dyrektor ZSS Agnieszka Babańca.

Anna Maria Wesołowska sprawowała funkcję sędziego przez 27 lat. Jest współautorką ustawy o świadku koronnym i ekspertem od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach "łódzkiej ośmiornicy" i Gangu Popeliny. Telewidzowie kojarzą ją przede wszystkim z programu "Sędzia Anna Maria Wesołowska", który był emitowany w latach 2006-2011 na antenie TVN. 

Mariusz Basaj

Artykuł zaczerpnięty ze strony:
Kozienice24

Wykonanie: Dan-net