• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

W czwartek, 22 października 2015 r. w sali konferencyjnej Straży Pożarnej w Kozienicach odbyły się XIV pokazy "Ratowniczka PCK" skierowane do przedszkolaków i młodszych dzieci. W pokazach wzięło udział 12 drużyn z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy i powiatu kozienickiego. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Bolesławska, Krystian Sosnowski i Jakub Kublik przygotowana przez opiekunkę SK PCK panią Annę Rutkę.

Przed uczniami postawiono trudne zadania - mieli oni pokazać, jak w praktyce wygląda udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej. Tematyka przydzielonych zadań była bardzo różnorodna: od oparzeń, poprzez skaleczenia, złamania, krwawienia, aż po zatrzymanie akcji serca. Nasi uczniowie mieli przedstawić, jak wezwać pierwszą pomoc. Poradzili sobie świetnie zarówno z tym zadaniem, jak i z pozostałymi. A było jeszcze układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówki i losowanie przedmiotów z "medycznego woreczka". Emocji było wiele, bowiem wszystkie zadania były nadzorowane i punktowane przez jury: panią Bożenę Iskrę, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kozienicach oraz panią Annę Puzio, kierowniczkę Biura PCK w Kozienicach. Rywalizacja zakończyła się zwycięsko dla wszystkich drużyn. W nagrodę za udział w pokazach dzieci otrzymały dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz znaczki "Ratowniczka". Nagrody wręczała pani Lucyna Malec, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach.

Po zakończeniu pokazów wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Zosia, Krystian i Kuba wrócili do szkoły bardzo zadowoleni. Wydaje się, że tematyka pierwszej pomocy mocno ich zainteresowała. Może więc w przyszłości zasilą grono członków SK PCK? Zapraszamy!

Wykonanie: Dan-net