• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

13 października 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko odbyła uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. W części oficjalnej, którą poprowadziła uczennica klasy III Jessica Łyjak, zgromadzeni goście i uczniowie wysłuchali przemówień pani dyrektor Agnieszki Babańcy, księdza kanonika Augustyna Rymarczyka, sekretarz gminy Teresy Fryszkiewicz oraz przewodniczącego Rady Gminy Włodzimierza Mazura. Życzenia złożyli przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. W tym wyjątkowym dla nauczycieli dniu zostały wręczone Nagrody Wójta za szczególnie wyróżniającą pracę dydaktyczno- wychowawczą. Nagrody te  otrzymały: dyrektor Agnieszka Babańca, wicedyrektor Ewelina Piecyk- Kowalska, Irena Cieloch i Bernadeta Basaj. Wszystkim pedagogom i pracownikom administracji zostały przekazane Nagrody Dyrektora.  Uczniowie przygotowali także pamiątkowe upominki dla emerytowanych nauczycieli, a chór szkolny pod kierunkiem Dariusza Rodakowskiego uświetnił tę część wzruszającymi interpretacjami znanych piosenek.

 

Część artystyczną spotkania stanowił koncert Opole 70’. Poprowadzili go: Ilonka Sobczyk (wystylizowana na Krystynę Loskę) i Krzysztof Szafrański jako Jan Suzin. Prezentacje i podkłady muzyczne przygotowała Monika Rodakowska, a przed żywiołowo reagującą publicznością wystąpili:

 • Sylwia Tęcza jako Kasia Sobczyk,
 • Irena Cieloch jako Irena Santor,
 • Wiktoria Zawodnik, Oliwia Malec, Agata Strzelecka, Maria Szewczyk i Zuzanna Rokita jako Filipinki,
 • Marek Karsznic jako Krzysztof Krawczyk,
 • Damian Kęska jako Zbigniew Wodecki,
 • Andrzej Baracz jako Jerzy Połomski,
 • Łukasz Witaszka, Waldemar Langa, Damian Kęska i Marek Karsznic jako Czerwone Gitary,
 • Anna Rutka jako Anna Jantar,
 • Danuta Rajn jako Maryla Rodowicz,
 • Agnieszka Łyjak i Monika Krawczyk jako Abba.

Rewelacyjne stroje i brawurowe wykonania przeniosły nas w lata siedemdziesiąte, a spontaniczna reakcja  widowni i wspólna zabawa to dowód, że pomysł na tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej był strzałem w dziesiątkę. 

ar

Wykonanie: Dan-net