• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Czym są dopalacze i narkotyki? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Na te i wiele innych pytań odpowiadali policjanci Komendy Powiatowej w Kozienicach  sierż.szt. I.Tarczyńska i st.asp. D.Chołuj podczas spotkania z uczniami. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości związanej z narkomanią, ale także poszerzenie wiedzy młodzieży na temat konsekwencji zażywania tych substancji. Policjanci przedstawili negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający. Tym samym przestrzegli młodzież przed czyhającymi na nich zagrożeniami. Ważnym tematem spotkania były dopalacze. Prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne zaprezentowane przez policjantów uświadomiły uczniom, jakie konsekwencje dla życia i zdrowia człowieka niesie ze sobą zażywanie dopalaczy.  W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie klas I-III PSP. Najmłodszych uczniów policjanci przestrzegali przed kontaktem z nieznajomymi. Szczególnie zwrócili uwagę, aby nie brać od takich osób żadnych rzeczy nawet najbardziej kolorowych i atrakcyjnych. Bardzo ważnym tematem były podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rady dotyczyły unikania niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Przypomnieli dzieciom przepisy dotyczące przekraczania jezdni, oraz poruszania się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza.

Dodatkowe informacje

 • Dodatkowe informacje można także uzyskać w antynarkotykowym telefonie zaufania pod numerem 801 199 990,
 • 116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży
 • informacje o dopalaczach na stronie akcji „Dopalacze mogą cię wypalić”: http://www.dopalaczeinfo.pl
 • Antynarkotykowa Poradnia Internetowa: www.narkomania.org.pl
Wykonanie: Dan-net