• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

10 października obchodzimy w Polsce „Dzień Drzewa”. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew. W naszej szkole akcja ta została przeprowadzona w dniu 08.10.2020r. Swoje drzewka posadziła klasa 6a.

Celem akcji  sadzenia drzew  jest szerzenie świadomości ekologicznej młodych Polaków, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę przyrody jako niezwykle cennego czynnika ekologicznego.

Nasi uczniowie  wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa jako największe rośliny najskuteczniej produkują tlen w atmosferze. Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie na ten gaz ponad 2500 ludzi. Drzewa oczyszczają powietrze, chronią przed palącym słońcem w upalny dzień oraz dają smaczne owoce.

Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!

Wykonanie: Dan-net