• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

W dniu 7 września  uczniowie naszej szkoły byli świadkami  wypuszczenia  do rzeki  Krypianki   setki osobników raków szlachetnych - gatunku zagrożonego wyginięciem. Realizatorem tego projektu  było Mazowiecko - Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne oraz  Międzywydziałowe Koło Naukowe Biologów  SGGW w Warszawie.  Partnerem wydarzenia była Gmina Garbatka-Letnisko.

To przedsięwzięcie  miało na celu wzmocnienie  lokalnej populacji  tych skorupiaków. Uczniowie uczestniczyli  także  w prelekcji dotyczącej ochrony przyrody w Polsce. Zwieńczeniem tego wydarzenia był konkurs  oraz wręczenie nagród i upominków.

Trzymamy kciuki za raki!

Wykonanie: Dan-net