• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Jak co roku- w pierwszą sobotę września- nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Narodowe Czytanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Garbatce- Letnisko odbyło się tym razem (covidowa rzeczywistość) na świeżym powietrzu, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Polanka”.

Uczniowie klas siódmych i ósmych mieli okazję wysłuchania obszernych fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego. W role bohaterów utworu wcielili się: wójt gminy- pani Teresa Fryszkiewicz (Balladyna), dyrektor PSP w Bogucinie- pani Teresa Rodakowska (Alina), dyrektor PSP w Garbatce- Letnisko- pani Agnieszka Babańca (Kirkor), dyrektor Przedszkola Samorządowego „Pod Sosnową Szyszką”- pani Maria Grygiel (Wdowa), pracownik biblioteki- pani Iwona Stępień (Kanclerz) oraz nauczycielka języka polskiego- pani Agnieszka Rygiel (Pustelnik).

 

Spotkanie poprowadziła kierownik Gminnej Biblioteki pani Małgorzata Markowska, która na początku odczytała zebranym list  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy, w trakcie czytania wspomagała lektorów wprowadzeniem do poszczególnych aktów, a na zakończenie  wręczyła uczestnikom oraz słuchaczom egzemplarze „Balladyny” z pamiątkową pieczęcią.

A za rok- „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To dopiero będzie wyzwanie.

Agnieszka Rygiel

Wykonanie: Dan-net