• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

1 września 2020 r. po kilku miesiącach przerwy w murach naszej szkoły ponownie pojawili się uczniowie. Rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 było okazją do spotkania się z dyrekcja szkoły i wychowawcami, ale także z dawno nie widzianymi kolegami. Wszystko odbyło się oczywiście z zachowaniem procedur bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii.

Po uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. kan. Augustyn Rymarczyk, uczniowie klas I-III jako pierwsi udali się do szkoły. Pierwszaki zdążyły już poznać swoje wychowawczynie, panią Danutę Matysiak i panią Annę Karsznię w poniedziałek po południu podczas krótkiego spotkania integracyjnego z panią dyrektor i nauczycielami. We wtorek zaś swoje wychowawczynie, panią Annę Rutkę i panią Mariolę Nowakowską poznali uczniowie klas IV. To z nimi w sali gimnastycznej spotkała się pani dyrektor Agnieszka Babańca, aby przekazać najważniejsze informacje i życzyć, by kolejny etap nauki rozpoczęli z entuzjazmem i bez przeszkód. Kilka miłych słów skierowała do czwartoklasistów zastępca dyrektora, pani Ewelina Piecyk-Kowalska, a ksiądz proboszcz Augustyn Rymarczyk zapewnił o wsparciu duchowym. Po spotkaniu uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas pod opieką wychowawczyń.

Przed południem w szkole pojawili się starsi uczniowie z kl. V-VIII. Ci najstarsi, przed którymi trudny rok zakończony egzaminem ósmoklasisty, otrzymali słowa wsparcia podczas krótkiego apelu w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Agnieszka Babańca życzyła im powodzenia i wytrwałości, a przede wszystkim spokojnej, bezpiecznej nauki.

Tegoroczny 1 września to czas powitań - pracę w szkole rozpoczęli pani Aleksandra Lachtara, wychowawczyni klasy III b oraz ksiądz Roman Zając, ale i pożegnań. Po 20 latach pożegnaliśmy panią Barbarę Leśniak, nauczycielkę chemii i biologii, która podjęła pracę w innej placówce. Na emeryturę odeszła zaś pani Jadwiga Szczepaniak, która przez ponad 29 lat jako pracownica obsługi dbała o porządek w naszej szkole. Obu paniom serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowia w tym trudnym czasie.

Uczniowie nie zapomnieli też o 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej zapalając symboliczne znicze i składając kwiaty przed tablicą upamiętniającą tamte wydarzenia.

Anna Rutka

Wykonanie: Dan-net