• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Od września 2019 roku 160 dzieci z naszej szkoły uczestniczy w „Programie dla szkół”. Uczestnikom tego programu co najmniej 3 razy w tygodniu udostępnia się świeże owoce i warzywa, soki oraz produkty mleczne. Dzieci otrzymują: jabłka, gruszki, śliwki, marchewki, pomidorki, mleko, serki  i jogurty.

Aby skutecznie i trwale kształtować zdrowe nawyki żywieniowe, uczniowie biorą także udział w działaniach edukacyjnych, informujących o zaletach spożywania tych produktów oraz  zasadach zdrowego stylu życia. A ponieważ podstawą piramidy zdrowego żywienia jest ruch, to wszyscy uczniowie klas młodszych corocznie uczestniczą w festynie „Na sportowo – zdrowo”. W trakcie takiego spotkania nie tylko dowiadują się, co jest zdrowe, ale też, co najważniejsze dla nich – uczestniczą w sportowej rywalizacji.

Podczas tegorocznego festynu, który odbył się 16 stycznia 2020 roku, część konkurencji była znana, inne dla swoich uczniów wylosowali nauczyciele. Sędzią głównym zawodów sportowych był nauczyciel wychowania fizycznego, pan Waldemar Langa, zaś ich hasło brzmiało: „Czy wygramy, czy przegramy zawsze dobry humor mamy”. Organizatorom wydawało się, że doping słychać było nie tylko w szkole, ale w całej Garbatce – taki był potężny! Dzieci rywalizowały między klasami. Każda drużyna została nagrodzona dyplomami i upominkami. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie dzieci walczyły uczciwie, dzielnie i do końca.

W trakcie festynu został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Jesienią w sadzie i ogrodzie”. Zwycięzcą została  Nina Gwardys z kl. I a, drugie miejsce zajęła Agnieszka Waszkiewicz z kl. IIIa, trzecie Weronika Zawodnik z kl. I b, wyróżnienie powędrowało do Karoliny Sekuły z kl. IIIb. Gratulujemy! 

Już teraz zapraszamy na wiosenną edycję festynu. A tymczasem zachęcamy oczywiście do spożywania warzyw, owoców, produktów mlecznych, wszak one dają nam zdrowie, siłę, dobrą kondycję - a to cechy prowadzące do zwycięstwa i sukcesów, nie tylko w sporcie.

Danuta Matysiak
Agata Styczyńska

Wykonanie: Dan-net