• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Uczennice klasy ósmej - Laura Rutka i Zuzanna Szewczyk reprezentowały naszą szkołę w XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem konkursu, którego etap rejonowy odbył się 11 grudnia w Kozienicach,  jest promowanie właściwych  nawyków żywieniowych oraz promocja zdrowego stylu życia. Do udziału w olimpiadzie przystąpiło 20 uczniów z 10 szkół.

Pytania okazały się bardzo trudne, a konkurencja duża, jednak Laurze udało się uzyskać 21 punktów z testu, tym samym zakwalifikowała się do dogrywki o trzecie miejsce. Podczas odpowiedzi ustnych zabrakło jej trochę szczęścia i w ostateczności uplasowała się na czwartym miejscu. Obu dziewczynom należą się zasłużone gratulacje, ponieważ włożyły sporo pracy w przygotowanie się do konkursu, którego zakres obejmuje nie tylko wiadomości z dziedziny biologii i chemii, ale także medycyny. Co ciekawe, nagrodą główną w ogólnopolskim finale olimpiady jest indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Anna Rutka
opiekuna SK PCK

Wykonanie: Dan-net