• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

W poniedziałek, 4 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.

Zaproszonych gości – panią Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresę Fryszkiewicz, pana Ryszarda Mazura przedstawiciela Komisji Oświaty, panią dyrektor Przedszkola Samorządowego Marię Grygiel, panią Danutę Rychlicką wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, panią przewodniczącą Rady Rodziców Sylwię Sałek, grono pedagogiczne, rodziców oraz samych pierwszaków serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Agnieszka Babańca. Podkreśliła, iż bohaterowie uroczystości – pierwszoklasiści przeżywają swój najważniejszy dzień w szkole, gdyż złożenie ślubowania będzie świadectwem przyjęcia ich w poczet uczniów naszej szkoły.

Dzieci zaprezentowały się wspaniale w „castingu na pierwszoklasistę”. Rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje plany na przyszłość, celująco zdały egzaminy sprawności, dobrego humoru i mądrości.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie pani dyrektor Agnieszka Babańca dokonała symbolicznego pasowania uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko, a z rąk pani wicedyrektor Eweliny Piecyk-Kowalskiej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Potem było mnóstwo życzeń i prezentów m.in. od Pani Wójt, Dyrektora Przedszkola Samorządowego, od przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Rady Rodziców, Zuchów, Małego Samorządu Uczniowskiego i starszych kolegów i koleżanek z klas III.

Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali słodkie przyjęcie dla swoich pociech. Piękną oprawę plastyczną uroczystości przygotowała pani Agata Styczyńska, a Filip Matejszczak uczeń klasy VI „c” świetnie poradził sobie z rolą reportera TVS Szkolnej Lokalnej Telewizji.

W imieniu wszystkich uczniów klas pierwszych i swoim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości i przybycie.

Wychowawcy klas I
Renata Maj i Danuta Siembor

Wykonanie: Dan-net