• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

21 października 2019 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły  udali się na wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyła nam wspaniała pogoda  oraz doskonałe humory.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niezwykle ciekawego i nowoczesnego obiektu, przez wielu nazywanego domem reprezentacji Polski-  PGE Narodowego. Dla większości dzieci wizyta tam była spełnieniem marzeń. Stadion zrobił na wszystkich  duże wrażenie. Pan przewodnik ciekawie opowiadał o budowie, kosztach i odbywających się na stadionie imprezach. Zobaczyliśmy lożę VIP-ów, szatnie piłkarzy, trybuny i płytę boiska. Dowiedzieliśmy się, że reprezentacja nie przegrała tu żadnego meczu. Okazało się też, że niejeden chłopiec ma nadzieję znaleźć się kiedyś na tym stadionie, nie tylko jako kibic, czy turysta, ale także jako znany piłkarz. Będziemy mu wtedy towarzyszyć. Oczywiście, jeśli będzie pamiętał o swoich kolegach, czy wychowawcach.

Po krótkim odpoczynku przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik.  Czas spędzony w Centrum to były dwie godziny wspaniałej zabawy. Cudowne miejsce, w którym można było skakać, kręcić, dotykać, słuchać, konstruować. Nikt nie mówił: Zostaw! Nie dotykaj! Uważaj!

Po wizycie w Centrum udaliśmy się na spacer w kierunku Starego Miasta. Pan przewodnik opowiadał  nam o najważniejszych miejscach i pomnikach. Zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Syrenki i Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Dzieci wykazywały już oznaki zmęczenia, ale zakup pamiątek na rynku przywrócił je do życia.

Z żalem pożegnaliśmy Warszawę. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie  z niecierpliwością czekają na następną. W trakcie wycieczki towarzyszyła nam grupka rodziców. Dziękujemy im za pomoc, zwłaszcza w Centrum Nauki Kopernik.

Danuta Matysiak i Elżbieta Mazur

Wykonanie: Dan-net