• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

8 listopada 2019 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy mogli obejrzeć program artystyczny, który był podróżą w czasie - od  zaborów do momentu odzyskania upragnionej wolności. Role przewodników  w tej niezwykłej wędrówce pełnili dyrektor szkoły Agnieszka Babańca, Julia Spytek, Jakub Molenda i Paweł Sobczyk.

W scenkach przedstawiających 123 lata walki Polaków o wytęsknioną niezależność wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

 

Dzięki ich aktorskim wysiłkom mogliśmy przypomnieć sobie przyczyny rozbiorów, dzieje wybuchu powstania kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego oraz  powrócić do czasów  I wojny światowej.

Obrazy z historii przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu solistów (uczniowie, absolwenci szkoły, ale też nauczyciele), zespołu muzycznego i chóru szkolnego pod batutą Tomasza Kubiaka. Prawdziwą niespodzianką był występ grupy nauczycieli, którzy w ten sposób chcieli zachęcić wszystkich gości do wspólnego śpiewania. Udało się.

Na niecodzienną atmosferę panującą podczas wieczornicy- oprócz słowa i obrazu, nad którymi pieczę sprawowały Bernadeta Basaj, Monika Bernacik i Agnieszka Rygiel- miała wpływ magiczna scenografia, którą przygotowały Renata Strzałkowska- Jędrasek i Agata Styczyńska. Oprawą multimedialną zajęła się Monika Rodakowska.  Parkowa alejka, ławeczki, latarnie, jesienne liście- dzięki temu można było zapomnieć, że jesteśmy w zwyczajne sali gimnastycznej.

Bardzo pozytywna reakcja widzów każe nam już dziś zastanawiać się nad kolejnym pomysłem na przyszłoroczne listopadowe spotkanie w murach szkoły.

  Agnieszka Rygiel

W wieczornicy udział wzięli:

 

Prowadzący:
Pani dyrektor Agnieszka Babańca
Julia Spytek
Jakub Molenda
Paweł Sobczyk

Aktorzy:
Maria Bernacik
Mateusz Tomala
Laura Rutka
Maciej Zaręba
Justyna Waszkiewicz
Zuzanna Szewczyk
Zofia Mieczyńska
Julia Szewczyk
Adrian Kłos
Mikołaj Wrona
Jakub Zawłocki

Żołnierze:
Szymon Jędrys
Kacper Wiraszka
Mateusz Kłos
Mikołaj Ociesa

Soliści:
Karolina matejszczak
Irena Cieloch
Agata Styczyńska
Amelia Hołuj
Dominika Rodakowska
Filip Matejszczak
Maja Pochylska
Wojciech Garczyna
Zofia Brudzyńska
Zuzanna Fryszkiewicz
Marlena maj
Bartłomiej Basaj
Zuzanna Kamińska

Chór szkolny: Marlena Maj, Maja Pochylska, Zofia Brudzyńska, Bartłomiej Basaj, Amelia Kwaśnik, Karolina Pomarańska, Lena Malec, Martyna Jurek, Wanessa Szewczyk, Zuzanna Hołuj, Lena Spytek, Dorota Komsta, Michał Kamiński, Oliwia Gołda, Wojciech Garczyna, Julia Szczur, Amelia Banaś, Natalia warchoł, Amelia Krawczyk, Emilia Zawadzak, Malwina Sosnowska, Agata Zaborska, Zofia Mieczyńska, Alicja Karsznia, Zuzanna Fryszkiewicz, Filip Matejszczak, Julia Szewczyk, Sebastian Basaj, Emilia Węglińska, Maja Molęda, Maria Bernacik, Maja Zawodnik, Maria Mieczyńska, Zofia Bolesławska, Zuzanna Kamińska, Laura Rutka, Julia Spytek, Wiktoria Hołuj.

Zespół:  Oliwia Gołda, Zuzanna Kamińska, Wanessa Szewczyk.

Wykonanie: Dan-net