• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

W pierwszy weekend października po raz 26 obserwatorzy ptaków z Europy i Azji Centralnej wyruszyli na spacery ornitologiczne, aby obserwować jesienne migracje ptaków i rozmawiać o zagrożeniach, jakie czyhają na ptaki w trakcie ich wędrówek.

Polsce obchody tego wydarzenia koordynuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Z tej okazji 26 września 2019 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce - Letnisko pod opieką Grażyny Kalembkiewicz i Anny Szczypińskiej wraz z pracownikami Kozienickiego Parku Krajobrazowego wspólnie wyruszyli w okolice stawów w Bąkowcu na terenie gminy Garbatka - Letnisko. Pod czujnym okiem ornitologa miłośnicy ptaków, zaopatrzeni w lornetki i przewodniki, mieli okazję zaobserwować 15 gatunków, wśród których znalazły się: bielik, błotniak stawowy, myszołów, łabędź niemy, kormoran, czapla biała, czapla siwa, głowienka, pliszka siwa, czajka, krzyżówka, kszyk, potrzos, mewa, sikora modra. Podsumowaniem wędrówki było uzupełnienie przez uczniów kart obserwacji oraz udział w konkursie. Uczestnicy otrzymali pozycje wydawnicze Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.  

Grażyna Kalembkiewicz

Wykonanie: Dan-net