• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Projekt BohaterON w Twojej szkole

 Nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie mającym na celu upamiętnienie heroicznej  walki powstańców warszawskich.

 Opiekunki projektu: pani Bernadeta Basaj i Renata Strzałkowska-Jędrasek wspólnie z uczniami klas VI  opracowały harmonogram działań. Uczniowie poznali historię osób z naszego regionu, którym wojna przerwała dzieciństwo. Na lekcji historii zostali  zapoznani z powstańczymi losami, naznaczonymi tragizmem i okrucieństwem. Następnie podczas zajęć plastycznych wykonali wspólnie kartki dla żyjących jeszcze powstańców oraz  zredagowali  i wypisali własnoręcznie  treść życzeń.

 

 Nigdy nie zastanawiałem się, czym jest wolność – nie było takiej potrzeby. Dopiero po lekcji historii, na której rozmawialiśmy o Powstaniu Warszawskim, zrozumiałem, że wolność ma swoją cenę. Czasem trzeba za nią zapłacić tym, co dla nas najważniejsze – zdrowiem, a nawet życiem.

 Wy warszawscy powstańcy cenę życia gotowi byliście zapłacić, chociaż nikt tego od Was nie wymagał. Dzięki Wam żyjemy w wolnym i niepodległym kraju. Chciałbym w swoim codziennym życiu być takim jak Wy – szlachetnym i odważnym. Dziękuję za to, że uświadomiliście mi, jakim należy być człowiekiem.

 Była to bezcenna lekcja historii dla młodych ludzi i oddanie honoru oraz zapewnienie o swojej pamięci tym, którzy walczyli dla nas o wolność kraju. Cześć im pamięci!

 

                                                                                                        Monika Bernacik
Agnieszka Rygiel

Wykonanie: Dan-net